***ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z ELEKTRONICZNYCH PODRĘCZNIKÓW NA www.epodreczniki.pl *** 23.06.2017 r. godz. 8.30 - w kościele Eucharystia na zakończenie nauki, a ok. 10.00 dalsza część uroczystości w budynku szkolnym***Od 24 czerwca do 3 września - WAKACJE :) ***

Historia Szkoły Podstawowej w Lgocie

Próbując odtworzyć historię szkoły w Lgocie, trzeba docierać do wielu dokumentów rozsianych po bibliotekach, archiwach lub znajdywać je w domach prywatnych. To żmudny i czasochłonny proces. W szkole, bowiem oprócz fragmentu kroniki i dzienników lekcyjnych ( części), nie pozostały żadne dokumenty świadczące o jej historii.

Jednakże znalazł się człowiek - absolwent tejże szkoły, jej sąsiad - Pan Ryszard Góralczyk, który pisząc kronikę wsi Lgota zgłębił też historię szkoły.

Polecamy, więc stronę " Nasza Lgota internetowa kronika wsi", jako źródło wiedzy o szkole w Lgocie (https://naszalgota.wordpress.com/oswiata/ ) jak też i pozostałe jej części, bo zawierają wiedzę, którą trudno znaleźć w innych źródłach a tu została usystematyzowana, wzbogacona zdjęciami, mapami itp.